Jak kupić bitcoina

Z KryptoWiki.info

Jak kupić bitcoina?

W sieci można znaleźć wiele poradników jak kupić swojego pierwszego bitcoina. Jeżeli szukasz informacji czym jest bitcoin to spójrz pod ten link.

Portfel

Pierwszą rzeczą, jaką potrzebujesz to portfel. Zapoznaj się z listą portfeli kryptowalutowych. Najlepszym wyborem jest oficjalny portfel kryptowaluty bitcoin, czyli Bitcoin Core. Jego główna wada to rozmiar, na tę chwilę zajmuje 181 GB i ciągle się rozrasta. Więcej informacji na stronie portfela. A jeżeli chcesz jakiś portfel na komórkę poszukaj czegoś dla siebie w kategorii kryportfeli, link powyżej. Zostanie stworzony adres, którym będziesz się posługiwał, w przypadku portfeli na komórkę jest to ułatwione.

Gdzie kupić

Nigdy nie zapominaj, że anonimowość kryptowalut to mit. Powtarzam Bitcoin NIE jest anonimowy. A więc gdzie kupić? Idealnie od kogoś znajomego, wymień jakiś towar na cześć bitcoina. Jest to bezpieczny sposób, aby zdobyć bitcoina. Co ważne pozostajesz w miarę anonimowy, a to duży plus. Nie polecam natomiast robić przelewów z konta bankowego na swój giełdowy portfel. W ten sposób dajesz służbom znać, że jesteś właścicielem konkretnego portfela. Bardzo ostrożnie podchodź do giełd kryptowalut zwłaszcza polskich, jak pokazały zdarzenia z początku 2018 roku, właściciele giełd oddają wszystkie informacje swoich klientów odpowiednim służbom. Na "szczęście" po czystce na początku 2018 nie ma już firm polskich. Co do zagranicznych giełd szukaj tych, na których możesz zostać anonimowy ew. nie chcą wszystkich Twoich danych jak skany paszportu, zdjęcia itd. A więc gdzie kupić jak nie masz nikogo znajomego? Ja polecam kantory kryptowalutowe, można zrobić przelew na poczty wpisując fikcyjne dane. Przy małych sumach jest to dobre rozwiązanie, powyżej 3000 zł pani na poczcie i tak prosiła mnie o dowód osobisty. Można też korzystać z usług dilerów, jest to jednak bardzo droga forma, za to bezpieczna i w 100% anonimowa jeżeli znasz odpowiednie osoby. W razie czego służę pomocą. Zobacz też kategorię giełdy kryptowalutowe znajdziesz tutaj informacje o giełdach.