Ledger Blue

Z KryptoWiki.info

Ledger Blue to wysokiej klasy portfel sprzętowy z zaawansowanym interfejsem użytkownika dzięki dużemu interfejsowi dotykowemu. Jest zbudowany wokół bezpiecznego elementu i zawiera wszystkie funkcje bezpieczeństwa, których można oczekiwać od urządzenia Ledger. Urządzenie jest obsługiwane przez aplikację Ledger Live

Najnowocześniejsze zabezpieczenia

  • Twój klucz prywatny dający dostęp do twoich kryptowalut nigdy nie jest ujawniony. Jest on chroniony w bezpiecznym chipie zablokowanym kodem PIN, tym samym chipie który używany jest do paszportów i kart kredytowych.
  • Podczas gdy wiele portfeli sprzętowych dostępnych na rynku ma "prosty" chip, wszystkie portfele sprzętowe Ledger są wyposażone w "układ karty inteligentnej", który zawiera bezpieczny element. Ten rodzaj mikroukładu jest używany do bardzo bezpiecznych aplikacji, takich jak ochrona danych biometrycznych na paszportach lub danych karty kredytowej.
  • Konkretnie, bezpieczny element to odporna na manipulacje platforma sprzętowa, zdolna do bezpiecznego hostowania aplikacji i przechowywania poufnych i kryptograficznych danych. Innymi słowy, bezpieczne układy elementów są niezwykle trudne i kosztowne w hakowaniu, podczas gdy "proste" układy, nawet z ochroną oprogramowania, wymagają znacznie mniejszego wysiłku.
  • Chipy te są poddawane zaawansowanym procesom oceny i certyfikacji przez niezależne jednostki certyfikujące, takie jak Common Criteria i EMVCo, w celu potwierdzenia ich solidności i bezpieczeństwa.
  • Dodatkowo, Ledger opracował własny bezpieczny system operacyjny o nazwie BOLOS - elastyczny i otwarty system ułatwiający obsługę wielu zasobów kryptograficznych. Dzięki temu portfele sprzętowe Ledger oferują unikalne połączenie najnowocześniejszych zabezpieczeń (bezpiecznego elementu) i wygody użytkownika (BOLOS), jednocześnie zapewniając, że zasoby kryptograficzne będą odporne na nawet wyrafinowane ataki.

Opis producenta

  • Wielowalutowy Ledger Blue obsługuje ponad 30 kryptowalut, w tym Bitcoin, Ethereum, XRP i Altcoins, co pozwala zarządzać maksymalnie 11 zasobami jednocześnie z tym samym portfelem sprzętowym. Link do całej listy
  • Piękny kolorowy ekran dotykowy Ledger Blue to kolorowy wyświetlacz i duży pojemnościowy ekran dotykowy z odpornym na zarysowania szkłem, zamkniętym w solidnej pokrywie.
  • Kopia zapasowa i przywracanie Twoje kryptowaluty są bezpieczne nawet po utracie urządzenia: poufna fraza odzyskiwania tworzy kopię zapasową urządzenia, a Twoje konta można łatwo przywrócić na dowolnym urządzeniu Ledger.

Wspieraj encyklopedię

  • Kup Ledger Blue kliknijąc ten link pomożesz budować encyklopedię. Dodatkowo otrzymasz 100 tokenów KryptoWiki.info (możesz tam sprawdzić aktualną cenę tokena)