Ledger Nano S

Z KryptoWiki.info

Podstawowy model firmy Ledger. Portfel nie przetrzymuje kryptowalut, zarządza tylko dostępem do haseł. Współpracuje z aplikacją Ledger Live. To tam można nim wygodnie zarządzać, zmieniać portfele oraz aplikacje które sa aktualnia na urządzeniu.

Najnowocześniejsze zabezpieczenia

 • Twój klucz prywatny dający dostęp do twoich kryptowalut nigdy nie jest ujawniony. Jest on chroniony w bezpiecznym chipie zablokowanym kodem PIN, tym samym chipie który używany jest do paszportów i kart kredytowych.
 • Podczas gdy wiele portfeli sprzętowych dostępnych na rynku ma "prosty" chip, wszystkie portfele sprzętowe Ledger są wyposażone w "układ karty inteligentnej", który zawiera bezpieczny element. Ten rodzaj mikroukładu jest używany do bardzo bezpiecznych aplikacji, takich jak ochrona danych biometrycznych na paszportach lub danych karty kredytowej.
 • Konkretnie, bezpieczny element to odporna na manipulacje platforma sprzętowa, zdolna do bezpiecznego hostowania aplikacji i przechowywania poufnych i kryptograficznych danych. Innymi słowy, bezpieczne układy elementów są niezwykle trudne i kosztowne w hakowaniu, podczas gdy "proste" układy, nawet z ochroną oprogramowania, wymagają znacznie mniejszego wysiłku.
 • Chipy te są poddawane zaawansowanym procesom oceny i certyfikacji przez niezależne jednostki certyfikujące, takie jak Common Criteria i EMVCo, w celu potwierdzenia ich solidności i bezpieczeństwa.
 • Dodatkowo, Ledger opracował własny bezpieczny system operacyjny o nazwie BOLOS - elastyczny i otwarty system ułatwiający obsługę wielu zasobów kryptograficznych. Dzięki temu portfele sprzętowe Ledger oferują unikalne połączenie najnowocześniejszych zabezpieczeń (bezpiecznego elementu) i wygody użytkownika (BOLOS), jednocześnie zapewniając, że zasoby kryptograficzne będą odporne na nawet wyrafinowane ataki.

Wielowalutowy

 • Ledger Nano S obsługuje obszerną listę kryptowalut, w tym popularne zasoby, takie jak Bitcoin, Ethereum, XRP, Litecoin i inne.
 • Ledger stale rozszerza swój zasób kryptograficzny o zasoby zarówno aplikacji opracowanych przez Ledger, jak i aplikacji opracowanych przez społeczność i szeroko przetestowanych przez Ledger.
 • Ledger Nano S może jednocześnie uruchomić od 5 do 18 aplikacji. Nawet jeśli odinstalujesz aplikację urządzenia, prywatne klucze dostępu do zasobów kryptograficznych pozostaną bezpieczne. Zawsze będziesz w stanie zarządzać swoimi zasobami, po prostu ponownie instalując aplikację na urządzeniu księgi.

Prostota

 • Rozpoczęcie korzystania z zasobów kryptograficznych może być mylące. Właśnie dlatego zaprojektowaliśmy Ledger Nano S tak prosty i łatwy w użyciu, jak to tylko możliwe, przy jednoczesnym zastosowaniu wysoce wyrafinowanych zabezpieczeń w celu ochrony zasobów.
 • Wszystkie twoje działania w Ledger Led Nano S są widoczne na ekranie urządzenia, dzięki czemu możesz kontrolować, co się dzieje w każdej chwili i bezpiecznie weryfikować każdą transakcję. Urządzenie posiada również intuicyjną nawigację: wszystkie czynności są kontrolowane tylko przez 2 przyciski.
 • Ledger Live, aplikacja towarzysząca do urządzenia Ledger, zawiera proste, krok po kroku procesy, które ułatwiają bezpieczną i interaktywną interakcję z Twoim urządzeniem Ledger.

Kopia zapasowa i przywracanie

 • Twój portfel sprzętowy Ledger przechowuje twoje klucze prywatne, które umożliwiają autoryzację transakcji za pomocą Bitcoin, Ethereum, Ripple lub dowolnego kompatybilnego zasobu kryptograficznego. Jednak same aktywa pozostają na blockchain.
 • Jeśli Twój portfel sprzętowy zostanie skradziony, zagubiony lub utracisz dostęp do swoich kont kryptograficznych, możesz łatwo przywrócić swoje konta. Po prostu użyj 24-zwrotowej frazy odzyskiwania, która została podana podczas inicjowania urządzenia, aby przywrócić konta w innym urządzeniu Ledger.
 • Twoje konta zostaną natychmiast przywrócone, a Ty znowu będziesz w stanie bezpiecznie zarządzać swoimi zasobami kryptograficznymi.

Wspieraj encyklopedię

 • Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem tego portlefa. Przeczytaj więcej o Trezor One. Po kilku dniach testów obu portfeli wydaje się lepszym wyborem.
 • Kup Ledger Nano S kliknijąc ten link pomożesz budować encyklopedię. Dodatkowo otrzymasz 36 tokenów KryptoWiki.info (możesz tam sprawdzić aktualną cenę tokena)
 • Poinformuj nas o tym, że założyłeś konto z naszego linka, póki co wysyłanie tokenów nie jest automatyczne.

Obsługiwane kryptowaluty

Do wielu kryptowalut można dodać kilka adresów.

Przydatne linki